Ediční plán 2024

Eloisa James

Tajné zásnuby

Romantický příběh s jiskřivými dialogy plnými francouzského šarmu a suchého britského humoru; odehrává se po napoleonských válkách v březnu až říjnu 1816 ve Velké Británii.

Giles Renwick, hrabě z Lilfordu, ze sebe nikdy neudělal hlupáka kvůli ženě – dokud nepotkal lady Yasmin Régnierovou. Yasmin pro něho není vhodná žena v žádném ohledu: ne jako manželka, rozhodně ne jako milenka (je dáma!), dokonce ani jako přítelkyně, protože jeden druhého nesnášejí. Její šaty mají příliš hluboký výstřih a navlhčené sukně jí obepínají hezká stehna. Ráda klevetí – a chichotá se. Není důstojná ani zdvořilá, a dokonce ani rodilá Britka, neboť její otec má francouzské předky. Nemluvě o tom, že její matka byla jednou z Napoleonových milenek, což se lady Yasmin nesnaží tajit. Proč ji tedy požádal o ruku? A co udělá, jestli řekne ano?

Eloisa James

Výhodný sňatek

Svěží romantický příběh z prostředí britské aristokratické smetánky líčí poměry na sňatkovém trhu; dějištěm je Londýn na jaře roku 1816.

Vévoda z Huntingtonu nemá zájem o výstřední zrzku, která se na něho mračí zpoza brýlí, dokud si neuvědomí, že je pro něho jedinou možnou kandidátkou na vévodkyni. Lady Stella Corshamová nosí brýle a je pihatá, ale aspoň má věno, které přitahuje dav zlatokopů. Hříšně pohledný Silvestr Parnell, vévoda z Huntingtonu, k nim nepatří. Ten pronásleduje své elegantní rivaly. A potom... Dojde k nejhoršímu. Ke sňatku. Silvestr se se Stelou ožení z nesprávných důvodů. Jak se mu podaří Stellu přesvědčit, že se do ní zamiloval?

Adrienne Basso

Troufalé rozhodnutí

Další z oblíbených a poutavých romantických příběhů ze skotské Vysočiny je inspirován historií jednoho z předních skotských klanů a přináší vhled do dávné historie klanového společenství.

Skotská Vysočina 1334

V čele klanu McKennů stojí rod divokých, ale spravedlivých bojovníků, nadosmrti oddaných jeden druhému. Je ovšem třeba, aby klan měl následovníka, a tak si ovdovělý nejstarší syn musí najít nevěstu. Malcolma vůbec nenapadne, že by se jí mohla stát lady Joan, již sice zná od dětství, ale považuje ji za zhýčkanou a sobeckou princezničku. Neví, že ji manželství s krutým mužem zcela změnilo a že dnes musí spoléhat jen na svou krásu, bystrý úsudek a odvahu, které mohou ji i jejího malého synka chránit před zmatky v okolním světě i ve vlastní rodině. Když Joan učiní Malcolmovi překvapivou nabídku, aby ho chránila před falešným obviněním, poznává, že kromě nebývalé krásy, jež ho už dříve fascinovala, má v sobě Joan také kuráž a nebývalou sílu ducha. Získává v ní tedy manželku, která bude stát při něm, ale neví, zda se mu podaří získat si i její důvěru a lásku.

Adrienne Basso

Vzácná výsada

Svěží romanticko-historický příběh z prostředí klanového společenství založeného na osobní odpovědnosti klanových vůdců nejen ve veřejných záležitostech, ale i v osobním milostném či manželském životě. Je také oslavou lidí schopných překonávat osudové překážky, hledat lásku a vášnivě milovat.

Skotsko 1335

Nekonvenční lady Katherine byla dopřána vzácná výsada: smí si sama vybrat manžela. Je to však obtížnější, než očekávala. Když přece jen souhlasí se zasnoubením, vše se zhatí a Katherine zůstane samotná v divočině…, odkud ji zachrání zeman Lachlan MacTavish. Hrdý, drsný náčelník o ni pozorně pečuje a zdá se, že ho dívka zcela uchvátila. Ovšem v situaci, kdy se schyluje k válce klanů, se čestný Lachlan brání podlehnout její přitažlivosti, než mu Katherine sama projeví náklonnost. Přestože Lachlana taková smělost vyděsí, zaujme ho její krása i duchaplnost a uvědomí si, že MacTavishům spojení s mocnými McKenny prospěje. Ale je možné, aby v rodině, narušené sporem, zradou a falší, zachránili manželství, v němž rozkvétá nádherná láska?

Amy Jarecki

Horalova přísaha

Barvitý dobrodružný milostně-romantický příběh začíná roku 1711 v Severním moři, kde kapítán jedné lodi vysloví přísahu, že se postará o dceru svého přítele, aniž by věděl, že je to krásná mladá dívka, a že ho proto čekají těžké dny osobního intimního rozhodování a rizika...

Přísahal, že ji ochrání...

Kapitán Reid MacKenzie, hrabě ze Seaforthu, je mužem, jenž vždy dodržuje slovo. Během kruté bitvy na moři přísahá hrdinný horal umírajícímu příteli, že se postará o jeho dceru. V hlavě mu klíčí plán: pošle dítě co nejrychleji do internátní školy, aby mohl pokračovat ve své misi, poněvadž mu velmi leží na srdci osud jeho země. Avšak nová Reidova svěřenkyně není žádná malá dívenka, jakou čekal, nýbrž úchvatná dospělá žena, a on může udělat jen jediné – připomínat si svou přísahu, aby přítelovu dceru sám nesvedl. Tím může pro ni také představovat největší hrozbu...

Slečna Audrey Kennetová, plachá a rozpačitá dívka, je zprávou ohromena. Nejdřív jí tento neupravený divoch v kiltu oznámí, že její otec je mrtvý a on je jejím novým opatrovníkem, a potom trvá na tom, aby se vdala. Ona však po sňatku rozhodně netouží. Jenže jak se Reid usilovně snaží najít pro ni po celé Anglii nejvhodnějšího manžela, Audrey brzy pozná, že jediný muž, o něhož stojí, je tento odvážný, urostlý Skot, ačkoli milovat ho pro ni znamená riskovat majetek, svobodu, dokonce i svůj život.


Vanessa Kelly

Skotský ochránce

Známá a oblíbená autorka bestsellerů se vrací do čtenářského ringu s úchvatnou novou řadou příběhů o mužích z klanu Kendricků – a ženách, které získaly jejich srdce.

Lady Ainsley Matthewsová, dědička a miláček společenské smetánky, si má vzít skvělého snoubence. Místo toho se skrývá na odlehlém skotském panství ze strachu, že její brutální, nyní již bývalý snoubenec, zneužije její těhotenství k tomu, aby ji donutil k sňatku. Může jí pomoct jen jeden člověk – Royal Kendrick, syn z jednoho významného skotského klanu. Třebaže je dávná chyba kdysi rozdělila, Royal je jediný muž, kterému Ainsley věří, že může zachránit její dítě – i když to znamená, že se oni dva spolu už nikdy nesetkají.

Royal, zraněný válkou na těle i na duši, získává náhle smysl života – postarat se o nevinné dítě a pomoct tak ženě, kterou stále miluje. Ale když se Ainsley nakonec nečekaně vrátí do Skotska, rozhodnutá být skutečnou matkou svého dítěte, přestože tím hodně riskuje, existuje jediné řešení – vzít se, a to s jediným pravděpodobným důsledkem: poddat se touze, která mezi ní a Royalem tak dlouho doutnala, bez ohledu na to, jak nebezpečné to může být...

 

Cathy Maxwell

Polibek v měsíčním svitu

Přitažlivý romantický příběh tří sester vnášejících smyslný rozruch na anglický sňatkový trh v období regentství napsala zkušená autorka s obdivuhodnou znalostí doby, lidské psychiky a lidských osudů.

Když bývalý irský námořní kapitán, z něhož se stal nenapravitelný gambler, zmizel a byl považován za mrtvého, zanechal tři zchudlé dcery bez prostředků s jejich tetou a bezohledným bratrancem. Dara, prostřední ze sester, zosnuje odvážný plán: v hráčském doupěti vsadí to málo, co vlastní, aby uhradily cestu do Londýna a zúčastnily se tam společenské sezony.

Dara je odhodlaná s využitím jejich půvabného vzhledu a důvtipu najít pro každou sestru manžela – vévodu! Zdá se, že zpočátku se její bláznivá intrika ujme, dokonce se o nich prohlašuje, že v sezoně „nemají konkurenci“, a nápadníci z řad vévodů a lordů, které kvůli financím potřebují, se střídají u jejich dveří. Jenže odvážné ženy jdou vždycky ruku v ruce se skandály.

Dařiny plány zpochybní Michael Brogan, jenž ji provokuje, a zároveň v ní vyvolává pokušení. Pohledný, inteligentní a prosperující politik, navíc Ir, rozhodně není tím, co Dara pro sebe a své sestry hledá. Nemůže se však ubránit jeho přitažlivosti, ačkoliv zpočátku se zdá, že Michaelovi se víc líbí její sestra Elise. Michael není vévoda, ale je rozhodnutý poučit Daru o ctižádosti, o mužích, a především o lásce, takže Dara je na rozpacích, zda by neměla své plány změnit...


Sophie Barnes

Skandální polibek

Romantický román z ponapoleonské Anglie je příběhem s věčnou otázkou: Co lásku vyvolává, vzněcuje její plameny a zachovává její věčný žár? Odpověď je jednoduchá i složitá – je to žena a muž.

Anglie 1817

Lady Rebeka se rozhodne, že se neprovdá za žádného z postarších nápadníků, které jí vnucují hamižná teta a strýc, a najde si manžela sama. Šance se jí naskytne na plese u Kingsboroughových, kde se setká s několika potenciálními ženichy..., přesto se ani jeden z nich nevyrovná nebezpečně pohlednému Danielu Nevillovi.

Nechvalně proslulý prostopášník a dědic markýze z Wolvingtonu, Daniel Neville, potřebuje nevěstu, avšak najít dámu, která je ochotná tolerovat jeho minulost, nebude snadný úkol. Když na protější straně tanečního sálu spatří nádhernou ženu, věří, že ji našel..., dokud nevyvolají skandál. Dokáže Rebeku přesvědčit, aby důvěřovala jemu... a lásce, jež by mezi nimi mohla navždy panovat?

Hannah Howell

Můj statečný rytíř

Romantický i dobrodružný historický román, jehož hlavní postavou je dívka Ainslee, která zná a ovládá všechno, co v té době umějí tehdejší skotští vojáci – rytíři; ale ani tuto bojovnici nemine láska.

Ainslee z Kengarvey je spíše bojovnice než křehká dívka. Umí jezdit na koni a zacházet s mečem, dýkou a lukem jako muž. Ani tyto schopnosti ji však nezachrání před rytířem, který ji pronásleduje. Sir Gabel de Amalville musí králi dokázat svou věrnost a oddanost tím, že rozdrtí vzpurný klan MacNairnů. Podaří se mu zajmout nejmladší dceru Duggana MacNairna a získat tím potřebnou výhodu. Uvězní ji v opuštěné hradní věži, ale nedokáže odolat její kráse. Ve Skotsku zuří líté boje a Gabel se rozhodne neposlouchat krále, ale jít za hlasem svého srdce...


Hannah Howell

Trnité růže

Příběh s tajemstvím a prvky zločinného spiknutí je zároveň příběhem klíčící lásky razící si cestu přes nedůvěru a předsudky.

Úkolem Harrigana Mahoneye je přivést Ellu Carsonovou zpátky do Filadelfie k jejímu strýci, který by rád získal Ellino dědictví. Harriganovi je ovšem jasné, že to nebude snadné. Má totiž proti sobě ženu velmi důvtipnou, krásnou a plnou odhodlání přelstít ho. Ella se také marně snaží Harrigana přesvědčit, že jí hrozí nebezpečí a zřejmě i smrt, on jí však stále nevěří. Když se dvojice do sebe zamiluje a Harrigan si konečně uvědomí, že Ella říká pravdu, může být pozdě a ženu, jež se zmocnila jeho srdce, ztratí.


 

Jay Crownover

Wheeler

Další ze série úspěšných současných románů vyhlášené a oblíbené americké autorky vypráví příběh o tom, že skutečný odborník a hrdina dokáže, když chce, opravit cokoli včetně zlomeného srdce...

Hudson Wheeler je milý chlapík, který dokáže opravit všechno, co dostane do rukou, zvlášť stará auta ze šedesátých let. Má však smůlu v osobních vztazích, a když se ukáže, že ho jeho snoubenka a dlouholetá láska podvádí, je nucen zrušit chystanou svatbu. Jeho zklamání a rozháranost však trvají jen do chvíle, kdy se setká s Poppy Cruzovou, jejíž smutné oči září z nejkrásnější tváře, jakou kdy viděl.

S Poppy to však není snadné, protože po tom, co jí muži v jejím životě krutě ublížili, je odhodlaná držet si je všechny bez výjimky od těla a jen tak si před nimi zajistit bezpečí. Wheelerův sexy úsměv a ruce drsné z restaurování starých klasik by ji tedy neměly uchvátit, ale pokaždé, když je s ním, si nemůže pomoct a něco ji k němu táhne. A přestože se bojí komukoliv znovu důvěřovat, brzy si uvědomí, že by mohla udělat ještě větší chybu, kdyby se před Wheelerem uzavřela.

Postupně tak přichází na to, že její poškozené srdce potřebuje pořádnou opravu, a čím víc času tráví s Wheelerem, tím víc je přesvědčená, že on je jediný, který to může dokázat.

Bernard Cornwell

Sharpův oddíl

Slavný britský autor historických románů se vrací k tematice napoleonských válek: tehdy v hodnosti kapitána má Sharpe se svým proslulým oddílem střelců zabránit spojení dvou francouzských armád na jediném možném místě – u mostu v Almarazu ve Španělsku.

Pokud někdo dokáže nemožné, je to Richard Sharpe.

Píše se rok 1812 a Richard Sharpe, jeden z nejskvělejších vojáků britské armády, je vyslán na tajnou misi k malé vesnici Almaraz ve Španělsku daleko za nepřátelskou linii. U Almarazu se nachází most přes řeku Tagus, životně důležitý pro další vývoj války, protože spojuje francouzskou armádu maršála Soulta na jihu s armádou generála Marmonta na severu. Proto dostává generál Hill úkol zabránit, aby se obě armády spojily, a pověří tímto nebezpečným úkolem kapitána Sharpa.

Francouzům tedy stojí v cestě pouze malý oddíl Sharpových střelců, kteří se mohou spoléhat jen na svou odvahu a chytrost svého velitele. Musejí však jednat rychle, nepřítel se blíží a čas se krátí...