Ediční plán 2024

Adrienne Basso

Vzácná výsada

Svěží romanticko-historický příběh z prostředí klanového společenství založeného na osobní odpovědnosti klanových vůdců nejen ve veřejných záležitostech, ale i v osobním milostném či manželském životě. Je také oslavou lidí schopných překonávat osudové překážky, hledat lásku a vášnivě milovat.

Skotsko 1335

Nekonvenční lady Katherine byla dopřána vzácná výsada: smí si sama vybrat manžela. Je to však obtížnější, než očekávala. Když přece jen souhlasí se zasnoubením, vše se zhatí a Katherine zůstane samotná v divočině…, odkud ji zachrání zeman Lachlan MacTavish. Hrdý, drsný náčelník o ni pozorně pečuje a zdá se, že ho dívka zcela uchvátila. Ovšem v situaci, kdy se schyluje k válce klanů, se čestný Lachlan brání podlehnout její přitažlivosti, než mu Katherine sama projeví náklonnost. Přestože Lachlana taková smělost vyděsí, zaujme ho její krása i duchaplnost a uvědomí si, že MacTavishům spojení s mocnými McKenny prospěje. Ale je možné, aby v rodině, narušené sporem, zradou a falší, zachránili manželství, v němž rozkvétá nádherná láska?

Eloisa James

Výhodný sňatek

Svěží romantický příběh z prostředí britské aristokratické smetánky líčí poměry na sňatkovém trhu; dějištěm je Londýn na jaře roku 1816.

Vévoda z Huntingtonu nemá zájem o výstřední zrzku, která se na něho mračí zpoza brýlí, dokud si neuvědomí, že je pro něho jedinou možnou kandidátkou na vévodkyni. Lady Stella Corshamová nosí brýle a je pihatá, ale aspoň má věno, které přitahuje dav zlatokopů. Hříšně pohledný Silvestr Parnell, vévoda z Huntingtonu, k nim nepatří. Ten pronásleduje své elegantní rivaly. A potom... Dojde k nejhoršímu. Ke sňatku. Silvestr se se Stelou ožení z nesprávných důvodů. Jak se mu podaří Stellu přesvědčit, že se do ní zamiloval?

Cathy Maxwell

Polibek v měsíčním svitu

Přitažlivý romantický příběh tří sester vnášejících smyslný rozruch na anglický sňatkový trh v období regentství napsala zkušená autorka s obdivuhodnou znalostí doby, lidské psychiky a lidských osudů.

Když bývalý irský námořní kapitán, z něhož se stal nenapravitelný gambler, zmizel a byl považován za mrtvého, zanechal tři zchudlé dcery bez prostředků s jejich tetou a bezohledným bratrancem. Dara, prostřední ze sester, zosnuje odvážný plán: v hráčském doupěti vsadí to málo, co vlastní, aby uhradily cestu do Londýna a zúčastnily se tam společenské sezony.

Dara je odhodlaná s využitím jejich půvabného vzhledu a důvtipu najít pro každou sestru manžela – vévodu! Zdá se, že zpočátku se její bláznivá intrika ujme, dokonce se o nich prohlašuje, že v sezoně „nemají konkurenci“, a nápadníci z řad vévodů a lordů, které kvůli financím potřebují, se střídají u jejich dveří. Jenže odvážné ženy jdou vždycky ruku v ruce se skandály.

Dařiny plány zpochybní Michael Brogan, jenž ji provokuje, a zároveň v ní vyvolává pokušení. Pohledný, inteligentní a prosperující politik, navíc Ir, rozhodně není tím, co Dara pro sebe a své sestry hledá. Nemůže se však ubránit jeho přitažlivosti, ačkoliv zpočátku se zdá, že Michaelovi se víc líbí její sestra Elise. Michael není vévoda, ale je rozhodnutý poučit Daru o ctižádosti, o mužích, a především o lásce, takže Dara je na rozpacích, zda by neměla své plány změnit...

Vanessa Kelly

Skotský ochránce

Známá a oblíbená autorka bestsellerů se vrací do čtenářského ringu s úchvatnou novou řadou příběhů o mužích z klanu Kendricků – a ženách, které získaly jejich srdce.

Lady Ainsley Matthewsová, dědička a miláček společenské smetánky, si má vzít skvělého snoubence. Místo toho se skrývá na odlehlém skotském panství ze strachu, že její brutální, nyní již bývalý snoubenec, zneužije její těhotenství k tomu, aby ji donutil k sňatku. Může jí pomoct jen jeden člověk – Royal Kendrick, syn z jednoho významného skotského klanu. Třebaže je dávná chyba kdysi rozdělila, Royal je jediný muž, kterému Ainsley věří, že může zachránit její dítě – i když to znamená, že se oni dva spolu už nikdy nesetkají.

Royal, zraněný válkou na těle i na duši, získává náhle smysl života – postarat se o nevinné dítě a pomoct tak ženě, kterou stále miluje. Ale když se Ainsley nakonec nečekaně vrátí do Skotska, rozhodnutá být skutečnou matkou svého dítěte, přestože tím hodně riskuje, existuje jediné řešení – vzít se, a to s jediným pravděpodobným důsledkem: poddat se touze, která mezi ní a Royalem tak dlouho doutnala, bez ohledu na to, jak nebezpečné to může být...

Sophie Barnes

Skandální polibek

Romantický román z ponapoleonské Anglie je příběhem s věčnou otázkou: Co lásku vyvolává, vzněcuje její plameny a zachovává její věčný žár? Odpověď je jednoduchá i složitá – je to žena a muž.

Anglie 1817

Lady Rebeka se rozhodne, že se neprovdá za žádného z postarších nápadníků, které jí vnucují hamižná teta a strýc, a najde si manžela sama. Šance se jí naskytne na plese u Kingsboroughových, kde se setká s několika potenciálními ženichy..., přesto se ani jeden z nich nevyrovná nebezpečně pohlednému Danielu Nevillovi.

Nechvalně proslulý prostopášník a dědic markýze z Wolvingtonu, Daniel Neville, potřebuje nevěstu, avšak najít dámu, která je ochotná tolerovat jeho minulost, nebude snadný úkol. Když na protější straně tanečního sálu spatří nádhernou ženu, věří, že ji našel..., dokud nevyvolají skandál. Dokáže Rebeku přesvědčit, aby důvěřovala jemu... a lásce, jež by mezi nimi mohla navždy panovat?

Hannah Howell

Můj statečný rytíř

Romantický i dobrodružný historický román, jehož hlavní postavou je dívka Ainslee, která zná a ovládá všechno, co v té době umějí tehdejší skotští vojáci – rytíři; ale ani tuto bojovnici nemine láska.

Ainslee z Kengarvey je spíše bojovnice než křehká dívka. Umí jezdit na koni a zacházet s mečem, dýkou a lukem jako muž. Ani tyto schopnosti ji však nezachrání před rytířem, který ji pronásleduje. Sir Gabel de Amalville musí králi dokázat svou věrnost a oddanost tím, že rozdrtí vzpurný klan MacNairnů. Podaří se mu zajmout nejmladší dceru Duggana MacNairna a získat tím potřebnou výhodu. Uvězní ji v opuštěné hradní věži, ale nedokáže odolat její kráse. Ve Skotsku zuří líté boje a Gabel se rozhodne neposlouchat krále, ale jít za hlasem svého srdce...


Hannah Howell

Trnité růže

Příběh s tajemstvím a prvky zločinného spiknutí je zároveň příběhem klíčící lásky razící si cestu přes nedůvěru a předsudky.

Úkolem Harrigana Mahoneye je přivést Ellu Carsonovou zpátky do Filadelfie k jejímu strýci, který by rád získal Ellino dědictví. Harriganovi je ovšem jasné, že to nebude snadné. Má totiž proti sobě ženu velmi důvtipnou, krásnou a plnou odhodlání přelstít ho. Ella se také marně snaží Harrigana přesvědčit, že jí hrozí nebezpečí a zřejmě i smrt, on jí však stále nevěří. Když se dvojice do sebe zamiluje a Harrigan si konečně uvědomí, že Ella říká pravdu, může být pozdě a ženu, jež se zmocnila jeho srdce, ztratí.


 

Bernard Cornwell

Sharpův oddíl

Slavný britský autor historických románů se vrací k tematice napoleonských válek: tehdy v hodnosti kapitána má Sharpe se svým proslulým oddílem střelců zabránit spojení dvou francouzských armád na jediném možném místě – u mostu v Almarazu ve Španělsku.

Pokud někdo dokáže nemožné, je to Richard Sharpe.

Píše se rok 1812 a Richard Sharpe, jeden z nejskvělejších vojáků britské armády, je vyslán na tajnou misi k malé vesnici Almaraz ve Španělsku daleko za nepřátelskou linii. U Almarazu se nachází most přes řeku Tagus, životně důležitý pro další vývoj války, protože spojuje francouzskou armádu maršála Soulta na jihu s armádou generála Marmonta na severu. Proto dostává generál Hill úkol zabránit, aby se obě armády spojily, a pověří tímto nebezpečným úkolem kapitána Sharpa.

Francouzům tedy stojí v cestě pouze malý oddíl Sharpových střelců, kteří se mohou spoléhat jen na svou odvahu a chytrost svého velitele. Musejí však jednat rychle, nepřítel se blíží a čas se krátí...